Ekskursija į Vilnių
Gegužės 20 d. rytą džiugiai nusiteikę pirmokėliai vyko į ekskursiją į Vilnių.
Mokiniai aplankė Gedimino pilies bokštą, buvo sunku kopti aukštyn siaurais laipteliais. Pakeliui tyrinėjo Lietuvos praeitį, stebėjo interaktyvią ekspoziciją „Laiko juostos vaizdai pro Gedimino pilies bokšto langus“, pamatė, kaip sostinė augo ir keitėsi. Trečiame bokšto aukšte vaikams buvo sudaryta galimybė pajusti, ką reiškė stovėti Baltijos kelyje. Bokšto apžvalgos aikštelėje išvydome nuostabią Vilniaus panoramą.
Išvyka Į Molėtus
Šiuolaikinis ugdymas nebeapsiriboja vien tik teorinėmis pamokomis klasėje. Tuo įsitikino mūsų mokyklos 1c, 3a ir 3c klasių mokiniai, neseniai dalyvavę išskirtinėje pažintinėje išvykoje. Šios kelionės tikslas – suteikti vaikams visapusišką patirtį, jungiančią modernų mokslinį pasaulio pažinimą su giliomis etnokultūrinėmis tradicijomis. Praktinių veiklų metu mokiniai ne tik ugdė kūrybiškumą, bet ir prisilietė prie didžiųjų visatos bei žmogaus būties paslapčių.
Susitikimas su Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais
Gegužės 15 dieną mūsų gimnazijos pradinukai, trečiokai, susitiko su Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais. Šios edukacinės išvykos metu mokiniai turėjo galimybę iš arti susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija. Praktinės užduoties metu mokiniai dar kartą pasikartojo skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numerį - 112, ugdė atsakomybės jausmą. Ugniagesiai gelbėtojai ne tik pristatė šį kilnų darbą, bet ir suteikė vaikams praktinių žinių apie gaisrinę saugą bei mokė juos teisingai elgtis ekstremalių situacijų metu. Pažintis su gaisrinės gelbėjimo tarnybos technika sukėlė daugiausiai emocijų.
Registracija į būrelius 2026-2027 mokslo metams
Prasidėjo registracija į gimnazijos neformaliojo ugdymo būrelius ateinantiems mokslo metams. Kviečiame visus norinčius lankyti būrelius registruotis iki birželio 30 dienos. Primename, kad vietų skaičius būreliuose yra ribotas. Būrelų sąrašai bus pildomi pagal registracijos laiką.
Būrelių sąrašas ir registracijos formos ČIA -->>
Šakotis savo rankomis
Gegužės 26 dieną mes, septintų klasių mokiniai, vykome į Druskininkus ir dalyvavome šakočio kepimo edukacijoje. Ten turėjome progą iš arti pamatyti, kaip gaminamas vienas žinomiausių lietuviškų gardėsių – šakotis.
Edukacijos metu sužinojome, kiek daug žmonių prisideda prie šakočio gamybos. Supratome, kad daug darbo įdeda ūkininkai, kurie augina ir paruošia reikalingus Produktus: kiaušinius, sviestą, cukrų ir miltus. Taip pat pamatėme, kiek kantrybės ir kruopštumo reikia kepėjams bei konditeriams, kad šakotis būtų gražus ir skanus. Labiausiai patiko tai, kad galėjome patys dalyvauti kepimo procese. Buvo smagu savo rankomis kepti šakotį ir pamatyti, kaip jis įgauna formą. Todėl pačių pagamintą ir į gimnaziją parvežtą šakotį bus dar smagiau skanauti per „saldžiąją pertraukėlę“.
7c klasės mokinė
Sabina Stepanenkovaitė




